Bzučivka zelená je poměrně velká moucha charakteristická svým výrazně zeleným zbarvením s kovovými odlesky. Její přítomnost snadno odhalíme podle výrazného bzučení.
Stejně jako příbuzná bzučivka obecná klade vajíčka do masa, kde se pak vyvíjí její larvy. Proto je považována za škůdce. Vývoj larev je velmi rychlý, z vajíčka se vylíhnou už za 8 hodin, celý vývoj včetně zakuklení trvá necelý měsíc.
Samice i larvy se živí odumřelými tkáněmi. Díky této specializaci se larvy bzučivky využívají v nemocnicích k čištění větších ran (popáleniny, proleženiny). Larvy totiž zkonzumují pouze zanícenou nebo odumřelou tkáň a poté mohou být šetrně odstraněny. Léčba trvá cca 5 dní.
Podobně jako bzučivka obecná, i tento druh je považován za přenašeče řady infekčních onemocnění, krom toho může napadat skot a kladením larev do ranek způsobit jeho neprospívání.
Vzhledem k tomu, jak rychle se bzučivky během léta množí, je prevence velmi důležitá. V bytech je možné zabránit bzučivkám ve vletu pomocí ochranných sítí. Důležitá jsou také hygienická opatření – nenechávejte nikde zbytky, pečlivě odstraňujte odpadky a umývejte předměty,které přišly do styku s čerstvým masem. Ve stájích a chovech udržujte čisto.
Na likvidaci bzučivky slouží kontaktní insekticidy, feromonové nebo světelné pasti. Využít lze i biologické metody, většinou jde o použití parazitů živících se larvami bzučivek.